Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Turecko »

Počasí v Turecku

Turecké klima je vzhledem k rozloze a odlišné nadmořské výšce země poměrně rozdílné. Převládá tady však subtropické podnebí. Léta tedy bývají velmi teplá a v některých oblastech se teplota může vyšplhat až ke 45 stupňům celsia. V hornatějších oblastech jsou však teploty mnohem nižší.

Pokud se řadíte mezi zodpovědné cestovatele, kteří nic neponechají náhodě – a tedy ani počasí – máme pro Vás několik doporučení!

Mezi nejteplejší roční období se v Turecku řadí jaro a podzim, takže chcete-li zažít slunečnou dovolenou, pak vybírejte mezi měsíci od dubna do června a od září do října. Je taktéž dobré vědět, že v letním období je třeba počítat s horkým a dusným počasím, které Vám takřka znepříjemní jakoukoliv aktivitu. Navíc, návštěva Turecka v jarním či podzimním období s sebou ještě přináší jednu výhodu – vyhnete se masám nedočkavých turistů a i přesto, že budete v Turecku vegetovat „mimo sezónu“, moře je pořád krásně teplé.
Zima je pak v Turecku poměrně dost chladná a je dobré se připravit na velké množství sněhové pokrývky.

Průměrné teploty se v Turecku pohybují v rozhraní mezi 25-30 stupni celsia. Nejchladnější období pak očekávejte v dubnu, kdy rtuť teploměru obvykle nepřesáhne hranici 20 stupňů celsia. Od května se však obvykle oteplí až k tropické třicítce, která vydrží zhruba až do září. Pak začnou teploty pozvolna klesat.

Teplota vody je v Turecku také velmi příjemná. Těšit se můžete až na téměř termální teplotu vody, která mnohdy dosahuje až 26 stupňů. V dubnu a listopadu je pak voda poněkud studenější, můžete naměřit pouze 17 stupňů celsia.

Aktuální počasí v Turecku

Kliknutím na obrázek získáte v češtině:

  • podrobnou předpověď počasí na 5 dní
  • mapy počasí zohledňující teplotu, oblačnost a srážky
  • a mnoho dalších užitečných informací o počasí v dané zemi

               

 
               


 

Turistický průvodce Tureckem!

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute zájezdů do Turecka 

 
Tagy: , , , ,Zatím 1 komentář k článku “Počasí v Turecku”

  1. Aktuální počasí v Turecku | CestovníPortál.cz 16.02.2011 v 12:04

    [...] Článek o počasí v Turecku naleznete zde [...]


Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist